Czy da się zatrzymać promieniowanie świetlne? Wygląda na to, że tak!

kamera termowizyjna

Termoizolacja to temat, który ciągle się rozwija. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że promieniowanie cieplne, które w 75% wytwarzane jest przez rozmaite zjawiska fizyczne, można zatrzymać. Niestety w dużej mierze nie biorą równie tego pod uwagę osoby tworzące metody termoizolacyjne, a szkoda.

Aby uniknąć uciekania promieniowania cieplnego z pomieszczeń, warto zastosować maty termoizolacyjne, które chronią budynki przed stratami ciepła. Dziś chcielibyśmy zająć się tym tematem i przybliżyć Wam nieco produkty dostępne na rynku.

Maty termoizolacyjne – warto na nie zwrócić uwagę

Zastanawiasz się, dlaczego wielu ludzi montuje w budynkach maty termoizolacyjne? Ponieważ te zapobiegają utracie ciepła, dzięki czemu można liczyć na mniejsze zużycie energii. Choć na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się tym tematem, warto zwrócić uwagę, że mata firmy Armaflex jest nie tylko w przystępnej cenie, ale również można ją zaliczyć do jednej z lepszych gatunkowo. Oznacza to, że montując ją w budynku, można liczyć na znaczne zmniejszenie strat ciepła. Za co jeszcze powinno cenić się matę izolacyjną?Przede wszystkim za to, że są odporne na wilgoć, dzięki czemu ta nie ma żadnego wpływu na sprawność produktu. Co więcej, aluminiowe maty termoizolacyjne nie zatrzymują pary. Dzięki ich zastosowaniu można zauważyć, że w budynku nie pojawia się tzw. rosa. Dodatkowo należy wspomnieć, że nie wchłaniają wilgoci z powietrza i podłoża. Co więcej, wiele osób podkreśla, że wspomniany produkt jest niezwykle łatwy w montażu. Tak naprawdę potrzebujemy jedynie odrobinę precyzji, kilka przyrządów i chęci. Wystarczy bowiem klej silikonowy, nożyczki i samoprzylepna taśma aluminiowa, która pokryjemy łączenia poszczególnych paneli.

Wspomniane maty doskonale sprawdzają się w budownictwie mieszkalnym. Można nimi wyłożyć zarówno dachy, jak i poddasza. Te świetnie sprawdzą się w starszych domach, gdzie wcześniej nie myślało się o termoizolacji.

Author: Waron

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *