O rodzajach nożyc do blachy ciąg dalszy

blacha

W poprzednim artykule omówiliśmy jeden z rodzajów nożyc do blachy, mianowicie produkt uniwersalny, który teoretycznie powinien sprawdzić się w wielu sytuacjach. Celowo napisaliśmy, że w wielu, bo jak możecie się spodziewać, nie we wszystkich. Nie na darmo na rynku można spotkać rozmaite nożyce do blachy, których cena jest mocno zróżnicowana.

Artykuł ten chcemy poświęcić kolejnym rodzajom nożyc dostępnych na rynku. Chcemy bowiem, abyście mieli pełen obraz tego, co może spotkać Was w pierwszym lepszym sklepie budowlanym. Dzięki przedstawionym informacjom od razu rozpoznacie rodzaj nożyc dostępnych w miejscu, w którym się znajdziecie.

Jakie nożyce możesz spotkać w sklepie budowlanym?

Poza nożycami uniwersalnymi, które polecane są osobom początkującym, można wyróżnić jeszcze inne rodzaje, do których należą:

  • nożyce z przekładnią dźwigniową – nożyce te sprawiają, że nie może być mowy o tym, aby na ciętej blasze pojawiły się jakiekolwiek zadziory. Odpowiada za to dodatkowa przekładnia dźwigniowa, która w dużym stopniu redukuje wysiłek osoby, która tnie blachę;
  • nożyce zakończone ostrzem ze stali HSS – Specjalne ostrze sprawia, że nożyce tego rodzaju są niezwykle trwałe i mocne. Doskonale sprawdzają się podczas cięcia bardzo twardych stali. Co więcej, większość jest także wyposażona we wspomnianą wyżej przekładnie, co sprawia, że są niezwykle dokładne i nie może być mowy o żadnych zadziorach czy niedokładnościach.
  • nożyce do taśm metalowych – doskonale sprawdzają się na rozmaitych placach budowy, gdzie znacznie przyspieszają pracę. Zostały skonstruowane w sposób, który pozwala na przecinanie taśm nawet jedną ręką. Wyróżnia je mocny dociskacz, wykonany z polimeru, dzięki czemu obrabiany materiał nie przesuwa się.

Author: Waron

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *