Kupujemy nożyce do blachy – na co zwrócić szczególną uwagę? – część II

blacha

W poprzednim artykule omówiliśmy dwie główne grupy nożyc do cięcia blachy. Mamy nadzieję, że nasz wykład choć trochę rozjaśnił temat i odpowiedź na pytanie jakie nożyce do blachy kupić nie będzie już taka trudna.

Aby sprawić, że w ogóle nie będziecie mieć żadnych wątpliwości, dziś na tacy podajemy Wam kolejną porcję istotnych informacji. Jeśli jesteście ciekawi, co mamy tym razem do powiedzenia, zachęcamy do przeczytania artykułu.

Jak można podzielić nożyce do cięcia blachy?

W ostatnim artykule przedstawiliśmy Wam podstawowy podział nożyc. Przypomnimy tylko, że głównie dzieli się je na uniwersalne i kształtowe. Zagłębiając się bardziej w temat, zarówno pierwsze, jak i drugie można podzielić na jednodźwigniowe lub dwudźwigniowe. Czym się różnią i które są lepsze? O tym napiszemy poniżej.

Przyglądając się nożycom jedno dźwigniowym można mieć wrażenie, że patrzy się na tradycyjne nożyczki biurowe. Niech jednak nie zmyli nikogo konstrukcja. Te są bardziej trwałe i wytrzymałe od tych, którymi tniemy papier. Dwudźwigniowe nożyce natomiast zostały wyposażone w przekładnię, na której przymocowane są poszczególne ostrza. Dzięki temu możliwa jest większa siła nacisku ostrza na materiał, który obrabiamy. Generalnie wykorzystuje się je do cięcia grubszych blach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je również do cieńszej blachy, jeśli mamy dość duży kawałek do przecięcia.

Aby dopełnić podziału poszczególnych nożyc do cięcia blachy, musimy jeszcze powiedzieć o nożycach prawych i lewych. Jeśli myślicie, że ta zależność uwarunkowana jest tym, którą ręką piszemy, jemy i wykonujemy inne czynności, to nie. Chodzi tutaj o to, po której stronie stołu do cięcia znajduje się blacha i półka zwiększająca stabilność. Jeżeli po lewej – kupujemy nożyce lewe, a jeśli po prawej, kupujemy nożyce prawe. Ot, cała filozofia.

Na powyższym zakończyliśmy wykład na temat podziału nożyc do blachy. W kolejnym dowiecie się na co, poza podziałem, zwrócić uwagę, jeśli chce się kupić idealny produkt, który będzie służył Wam przez lata.

Author: Waron

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *